• Name: Mr. Trey Shore
    Department: Instrumental Music
    Grade(s) Taught: TMS Concert Band Grade 5 and 6, Music 6
    Phone
    Email: tshore@spfk12.org
     
    ALL band students need their folder with their book and band music, their instrument, a pencil, and a smile EVERY SINGLE CLASS. 
     
       

      

    Band 5/6 Lesson Schedule Week of 1/21

    Tuesday, 1/22

    Day 6

    Period 1—8:10-8:57 Drums 5b: Gabe Lepano, Noah Needle, Brendan Campion, Anay Bhardwaj, Brady Crimmins, Ethan Fellen, Manny Guzman, Aarav Akarte

    Period 2—9:00-9:42 Flute 6: Amber Swensen, Olivia Kanterman, Reese Carberry, Caitlyn Madden, Caitlin Gannon, Tanvi Pawar, Amala Chandra, Sammy Cohn, Aarin Quijada, Gabrielle Johnson, Sarah Wong, Arielle Henry

    Period 3—9:45-10:27 Low Brass 6: Noah Kornfeld, Edward Li, John Boyle, Antonis Theocharopoulos, Eboni Goodmen, Samuel Lindell, Arjun Vora, Jeremy Montgomery

    Period 4—10:30-11:12 MUSIC 6

    Period 8—1:15-1:57 Drums 5a: Matthew Folkart, Benjamin Sohmer, Matthew Krantz, Nickolas Gonyou, Molly Pickel, Nicholas Stanko, Vince Larbi, Nicholas Movsesian, Patrick Barnett, Diane Morrow

     

    Wednesday, 1/23

    Day 1

    Period 1—8:10-8:57 Clarinet 5b: Emma Piszko, Brooke Ritter, Jeffrey Noonan, Jordanna Silverstein, Isabella Mirenda, Zoe Drivas, Brooke Ferguson, Daniel Zuberko, Opal Bangar, Isabella DeSanto, Ella Fleckenstein, Emily Thompson, Madeline Ball, Emma Telpis, Uswah Ajboola

    Period 2—9:00-9:42 Sax 5a: Aanya Wright, Parker Bauman, Rebecca Lacerda, Gayatri Phatak, Griffin Hough, Niam Desai, Tessa Conley, Amelia Condell, Richard Zhang, Jake Todaro, Caleb Ward

    Period 3—9:45-10:27 Sax 5b: Ryan Watt, Graydon Trujillo, Alexander Abrams, Daniel Burke, James Gardella, Sophia Loewenthal, Daniel Ennis, Xing Liao, Daniel Lopez, Juliee Joshi, Spencer Martin, Sofia Cesario, Jeremy Solis-Ledezma, Morganne Taylor, Anisa Romanyuk, Gianna Hoose

    Period 4—10:30-11:12 Horn 6: Samantha Nadel

    Period 8—1:15-1:57 Clarinet 5a: Gabriela Franschman, Simone Ahuja, Noah Brugger, Garet Su, Julie Abrams, Annie Ricca, Daniela Paino, Benjamin Dening, Nate Mitchell

     

    Thursday, 1/24

    Day 2

    Period 1—8:10-8:57 Bells 6: Elizabeth Agnello, Sara Valencia, Malissa Morabito, Alissa Stumpf, Alanna Weisel, Mikaila Millard, Audrey Coyne, Hannah Sinclair

    Period 2—9:00-9:42 Clarinet 6a (last names A-M) IN THE MPR: Maia Gonzalez, Anthony Guan, Caroline Grandmaison, Francesca Benedicto, Emerson Carton, Jack Kendall, Evan Benfatti, Shannon McGuinness, Isabella McCarthy, Elyona Molina, Connor Matulonis, Arianne Henry

    12:00-1:00 BAND 5

    Period 8—1:15-1:57 BAND 6

    Period 9—2:00-2:42 Clarinet 6b (last names N-W) IN THE MPR: Alyssa Verducci, Aliece Sena, William Smith, Lilah Seiden, Lindsay Tse, Gabrielle Schiff, Kate Wolff, Brienne Russo, Keira St. John, Ellie Szopinski, Claire Swensen

     

    Friday, 1/25

    Day 3

    Period 1—8:10-8:57 Trumpet 5b: Atharv Pillai, Rohan Chib, Shawn Guzman, Hamza Shah, Tiago Liccone, Lucas Grimm, Liam Kendall, Everett Pasqua, MJ Rivera

    Period 2—9:00-9:42 Trumpet 6: Christian DeGennaro, Dylan Anger, Nadia Buck, Drew Ciampa, Avery Auyeung, Shail Bardolia, Jeremiah Mundle, Kyle Miller, Devin Pedrero, Elaina Yick, Robert Sorkin, Kenny Paul, Annabella Pugliese

    Period 3—9:45-10:27 Flute 5a: Gianna Torres-Brown, Alexandra Savare, Sadie Shapiro, Hannah Fox, Yael Perrotta, Regan Auyeung, Nicholas Telford, Katlyn McKeon

    Period 4—10:30-11:12 Flute 5b: Kiera Hoey, Ananya Chaudhari, Alexis Tampusari, Julianna Abrantes, Trinity Millard, Rose Weisman, Natalie Gorski

    Period 9—2:00-2:42 Trumpet 5a: Daniel Torgerson, Deegan Ventura, Kayla McNair, Andrew Medina, Aaron Frank, Jonah Jeon, Justin Facao